EELISA NEMZETKÖZI HALLGATÓI TUDOMÁNYOS VERSENY A BME KEZDEMÉNYEZÉSÉBEN

2023. május 12.

A Műegyetem kezdeményezésére és az OTDT erkölcsi támogatásával nemzetközi szintre lép a 72 éves hazai tudományos diákköri munka a magyar felsőoktatás egyik fontos eleme.

A BME főszervezésében kerül megrendezésre az első EELISA nemzetközi hallgatói tudományos verseny, mely a több, mint hetven éves hagyománnyal rendelkező hazai TDK nemzetközi formája. A megmérettetés május 17-18-án zajlik összesen kilenc szekcióban, tudományterületek szerinti bontásban, melyeken összesen hét EELISA partnerintézmény hetvenegy hallgatója vesz részt.

A hibrid esemény helyszíne Pisa, amely online formában is követhető. Az előadások 14:00 -17:30 között zajlanak, amelyeken a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, ugyanakkor a lent szekciónként megadott linkeken be lehet csatlakozni, az előadások meghallgathatók. A verseny szabályai és lebonyolításának menete a hazai TDK konferencia kereteit követi. A hallgatók által beadott pályamunkák két kijelölt szakember előzetes bírálata, illetve szekciónként egy nemzetközi zsűritag megítélése alapján kerülnek végül rangsorolásra.

A rendezvény hagyományteremtő céllal kerül megrendezésre, amely elősegíti nem csak az EELISA partnerintézmények együttműködését, hanem közös kutatási projektek indikátoraként is szolgál, összhangban a BME nemzetköziesítési stratégiájával.

Az első EELISA nemzetközi hallgatói tudományos verseny ugyanakkor előfutára is lehet a hazai TDK rendezvénysorozat nemzetköziesítének.

A részletes program ITT elérhető!

Csatlakozási linkek szekciónként:

Sessions MS TEAMS
17th MAY  14:00 – 18:00
Social Sciences 1 LINK
Smart Materials and Production LINK
Informatics LINK
Architecture LINK
Medicine LINK
18th MAY   14:00 – 17:00
Social Sciences 2 LINK
Applied Sciences LINK
Chemical and Bioengineering LINK